Menu Zamknij

O firmie

BGW Sp. z o.o.

BGW Sp. z o.o. (dawniej BGW Wielobranżowe Przedsiębiorstwo Handlowe Sp. z o.o.) powstało w 1990 roku jako spółka cywilna, 6 października 1997 roku przekształciło się w spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością, z kapitałem założycielskim 13.500.000 zł.

Początkowo firma opierała swoją działalność na handlu paliwami płynnymi oraz olejami silnikowymi. Z biegiem lat poprzez nieustanne inwestycje rozszerzała swoją aktywność na inne branże i obecnie podstawowym kierunkiem działań przedsiębiorstwa jest produkcja etanolu w Zakładzie Produkcji w Rąbczynie.

Spółka zakupiła Gorzelnię w Rąbczynie w 2002r, a w wyniku ciągłego procesu modernizacji w chwili obecnej dysponujemy zakładem o przemysłowej mocy produkcyjnej. Dodatkowo Spółka mocno zakorzeniła się na rynku komponentów do produkcji pasz z uwagi na fakt, że przy wytwarzaniu etanolu powstaje suszony wywar kukurydziany DDGS oraz olej kukurydziany.

 

W skład przedsiębiorstwa wchodzą:

  • Zakład Produkcji Etanolu i Pasz w Rąbczynie
  • Centrum Badawczo-Rozwojowe w Poznaniu
  • Zakład Oborniki
  • Hurtownia Paliw Płynnych
  • 2 Stacje Paliw Lotos
  • Centrum Motoryzacyjne,
    Okręgowa Stacja Kontroli Pojazdów
  • Baza Magazynowa Produktów Akcyzowych w Obornikach

W wyniku przekształceń obecnie podstawowym kierunkiem działań przedsiębiorstwa jest produkcja etanolu w Zakładzie Produkcji w Rąbczynie. Spółka zakupiła Gorzelnię w Rąbczynie w 2002r, a w wyniku ciągłego procesu modernizacji w chwili obecnej dysponujemy zakładem o mocy produkcyjnej 9 mln. litrów etanolu miesięcznie. Dodatkowo Spółka mocno zakorzeniła się na rynku komponentów do produkcji pasz z uwagi na fakt, że przy wytwarzaniu etanolu powstaje suszony wywar kukurydziany DDGS oraz olej kukurydziany.